środa, 2 września 2009

Elektrownia na własny użytek

W Polsce do produkcji energii elektrycznej wykorzystuje się w 95% węgiel brunatny i kamienny. Stawia to nasz kraj na szarym końcu w porównaniu na przykład do Szwecji, gdzie pokaźny procent stanowią elektrownie wodne. To darmowa energia pozyskiwana ze słońca, wiatru czy wody jest przyszłością światowej energetyki. Zmiany powinny się rozpocząć od indywidualnych gospodarstw domowych i budynków użyteczności publicznej, które zaraz po przemyśle są największymi odbiorcami energii cieplnej i prądu elektrycznego. Moduły fotowoltaiczne Schüco, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, odpowiadają zarówno na obecne jak i przyszłe zapotrzebowanie na energię odnawialną. Korzystając z technologii fotowoltaicznej dbamy o środowisko naturalne, własny portfel i niezależność energetyczną.

Energia słoneczna jest opłacalna
W modułach fotowoltaicznych Schüco zastosowano wysokowydajne ogniwa wiodących producentów. Fotoogniwa przetwarzają energię promieniowania słonecznego bezpośrednio na prąd elektryczny. Równie ważnym elementem, decydującym o efektywności działania systemu, jest przetwornica, która zamienia prąd stały w zmienny o napięciu 230V – urządzenia firmy Schüco uzyskują sprawność na poziomie 96%, gwarantując wysokie uzyski energii przez długie lata. Akumulator, będący częścią instalacji wyspowej gromadzi zebraną energię, umożliwiając jej wykorzystanie w późniejszym czasie. W ten sposób wytworzone, darmowe medium pokrywa część zapotrzebowania budynku na prąd i umożliwia zmniejszenie jego poboru z sieci.

W ofercie firmy Schüco dostępne są także produkty działające w połączeniu z zasilaniem sieciowym. Doskonale sprawdza się to na przykład w Niemczech, gdzie za prąd „solarny” sprzedawany do sieci publicznej inwestor otrzymuje trzykrotnie wyższą cenę niż za prąd, który kupuje z sieci (odpowiednio do wskazań liczników). Firma Schüco stosuje w swoich systemach moduły o wysokiej wydajności i jakości. Podlegają one najostrzejszej kontroli – testy w centrum technologicznym Schüco należą do najbardziej surowych w tej branży. Wąskie tolerancje dla mocy na poziomie (+5%/-0%) przy pozytywnej tolerancji gwarantują, że moc nominalna jest uzyskiwana w każdym przypadku.

Wprowadzenie cienkowarstwowych modułów fotowoltaicznych (Thin-Film PV Modules) w komponentach solarnych Schüco to krok milowy w dziedzinie rozpowszechniania tej technologii. Umożliwia ona seryjną produkcję modułów fotowoltaicznych o mocy od 80 do 380 Wp po niższych kosztach, co przekłada się na ich cenę. Zabezpieczenie specjalną warstwą ochronną czyni je odpornymi na najcięższe warunki atmosferyczne.

Architektura solarna
Wykorzystanie technologii fotowoltaicznej to nie tylko sposób na podniesienie wartości rynkowej obiektu i obniżenie kosztów jego eksploatacji, lecz także atrakcyjny detal zdobniczy. Moduły fotowoltaiczne Schüco z linii Premium można zintegrować z dowolnym elementem architektury budynku – zadaszeniem płaskim lub skośnym, balustradami, czy świetlikami dachowymi. Maksymalną transparentność komponentów do montażu świetlików dachowych lub wręcz całych przeszkleń zapewnia technologia przeziernych modułów fotowoltaicznych. Umożliwiają one efektywne wytwarzanie prądu zapewniając jednocześnie ochronę przed słońcem. Dobór formy, koloru i struktury optycznej umożliwia zintegrowanie rozwiązań PV firmy Schüco ze wszystkimi cechami konwencjonalnych wypełnień fasadowych, co otwiera szerokie możliwości dla projektantów obiektów komercyjnych.

5 komentarzy:

Irek Maraczyk pisze...

Rzadko kiedy słyszy się o takich pomysłach, ale wiem że są osoby co same produkują prąd. Myślę, że taka instalacja na pewno jest naszpikowana aparatura modułową https://interblue.pl/aparatura-modulowa,c,73 gdyż same przewody to na pewno nie sprawdzą się.

Anonimowy pisze...

W sumie jest to bardo fajny pomysł i ja również zdecydowałam się powiedzmy na własne wytwarzanie energii elektrycznej. Moim zdaniem świetnie sprawdza się instalacja fotowoltaiczna https://olsztynskieokna.eu/fotowoltaika-bartoszyce.html dzięki której nasze rachunki za prąd spadają drastycznie nisko.

Anonimowy pisze...

No ja jeszcze własnej elektrowni nie mam, chyba, że możemy tak powiedzieć o instalacji fotowoltaicznej. Ja jestem zdania, że bardzo dobrze ona działa i cieszy mnie to, że firma http://inovativ.pl/ która instalowała mi fotowoltaikę po prostu zna się na robocie.

Dagmara Fafińska pisze...

Faktycznie na pewno jest to bardzo dobre rozwiązanie, ale tylko po warunkiem jeśli mamy na to możliwości. U mnie całość instalacji elektrycznej wykonywali elektrycy z http://elektryk.i-lodz.pl/ i jestem zdania, że jak najbardziej warto jest im zlecić takie prace.

Jan Świątek pisze...

Niestety ja jeszcze o takich rozwiązaniach nie myślałem, ale muszę dodać, że jak najbardziej fajnym pomysłem jest to aby wiedzieć komu zlecić wykonanie instalacji elektrycznych. Jak dla mnie świetnie współpracuje się z elektrykiem https://wzu-energpol.pl/ co do którego mam pełne zaufanie.