Prognozy Instytutu Paliw i Energetyki Odnawialnej EC BREC cieszą przede wszystkim polskich producentów. Według szacunków w całym kraju kolektory wytwarza już ponad 20 firm. Kilkadziesiąt innych zarabia na dystrybucji i montażu sprzętu.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEivYdWas7kUYHxc3aCbtJCS-tMVPDDdi3UqrcGzqn9qj8ocInbeUQiH30tAGyVajQC7hPNDGYzOgkawPhNK1ypDEZyRI1oAx7xOXyxm8847kuNdu4OJ5ZqeOixnf1RlapjhfJY1Uh_muTy6/s320/Solary.jpg)
Rozwój tego sektora rynku hamują póki co wysokie ceny instalacji solarnej i przewidywany czas zwrotu inwestycji, który w zależności od nieruchomości rozkłada się od kilku do kilkudziesięciu lat.
Rozkwit popularności stosowania baterii słonecznych mogły by spowodować dotacje dla inwestorów. Bogate państwa znacznie silniej wspierają inwestycje chroniące środowisko. W Polsce brakuje tego typu przedsięwzięć i brakuje zorganizowanego systemu dofinansowań. Tak więc póki co każdy musi sam finansować pro-ekologiczne inicjatywy.
1 komentarz:
To prawda, zarówno kolektory słoneczne jak i panele fotowoltaiczne cieszą się bardzo dużą popularnością. I ta popularność będzie rosła w siłę patrząc na prognozy cen prądu na najbliższe lata. Szczególnie jeśli zdecydujecie się także na zakup magazynu energii, na https://fiberlink.pl/fotowoltaika/magazyn-energii/ jest więcej informacji o takim rozwiązaniu. Na pewno na magazyn przysługują wyższe dotacje niż na samą instalacje.
Prześlij komentarz