Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Środowiska blisko 70% ludzi w wieku od 15 do 24 lat oraz 52% respondentów w wieku 25-39 lat czerpie swoją wiedzę na temat zmian klimatu z Internetu. Z tego właśnie powodu w zintegrowanej kampanii edukacyjnej, prowadzonej przez Ministerstwo Środowiska przed ONZ-owską Konferencją klimatyczną, nie mogło zabraknąć sieci internetowej. Trwająca od kilku lat wśród młodych ludzi moda na pisanie i czytanie blogów stała się inspiracją do utworzenia wyjątkowego eko-pamiętnika, w którym młody człowiek aktywnie zaangażowany w przeciwdziałanie procesowi globalnego ocieplania opisuje własne obserwacje dotyczące życia w wielkim i zanieczyszczonym mieście.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgPdxIDyHwB4-MVvDLZGWaCxqwSQI9jK35C5EGg1I7S9e6avIvk_f5WJ_7XZ0v-CltByH1fs0SRQeWUYy4T2oH_37Mij5YlJAW4hoBJRBH1JM16gQel1FX1-mQsskm3oimtK8og1_4xmIWJ/s320/COP_14_logo.jpg)
Ekologiczny pamiętnik „Polska – klimat do zmian” powstał w nawiązaniu do Konferencji klimatycznej COP 14, która będzie najważniejszym w 2008 roku globalnym szczytem poświęconym zmianom klimatu – mówi Małgorzata Snarska, Szef Zespołu ds. Organizacji i Promocji COP 14. Oprócz bloga Ministerstwo Środowiska przygotowało na tę okoliczność również specjalny konkurs internetowy, klimatyczną wyspę w Second Life, ekologiczny profil na portalu społecznościowym MySpace oraz profesjonalną kampanię spotową” – dodaje Snarska.
Ekologicznego bloga będziemy obserwować. Ciekawe, czy będzie także prowadzony po zakończeniu konferencji?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz