Xella Polska poprzez System 20 cm oferuje kompletne rozwiązanie, obejmujące nie tylko sam proces wznoszenia konstrukcji, ale także następujący po nim etap wykańczania wnętrz. Wchodzące w skład Systemu 20 cm cienkie bloczki YTONG o grubości 5; 7,5 i 10 cm dają architektom możliwość zaprojektowania funkcjonalnych, estetycznych, a przede wszystkim niebanalnych rozwiązań.
Projektowanie z cienkich bloczków YTONG pozwala na zrealizowanie każdego, nawet najbardziej ambitnego pomysłu - mówi Zdzisław Wysoki, architekt z firmy ABG Architekci. - Ma to szczególne znaczenie wówczas, gdy projekt wnętrza przewiduje „miękkie", organiczne linie. Elementy wykonane z bloczków YTONG można łatwo formować w dowolne kształty niewielkim nakładem pracy, a efekty ograniczone są jedynie wyobraźnią projektanta - dodaje.
Cienkie bloczki YTONG umożliwiają wykonanie najróżniejszych elementów wnętrz: poręczy schodów, zabudowy kuchni, łazienki czy kominka.
Podczas jednej z realizacji budowy domu inwestor, widząc, jak proste jest murowanie ścian w białej technologii, poprosił nas o zrobienie karmnika dla ptaków. Przygotowaliśmy drobne elementy wycięte z bloczka YTONG i posklejaliśmy je - opowiada Dariusz Wnętrzak z firmy wykonawczej ARDES. - Bloczki YTONG dają się łatwo obrabiać, więc wykonanie różnego rodzaju małych elementów, łuków i skosów nie stwarza żadnych problemów - podsumowuje.
Właściwości cienkich formatów bloczków YTONG sprawiają, że pracować mogą z nimi zarówno profesjonaliści, jak i domowi majsterkowicze. Małe poręczne pakiety zawierające precyzyjnie wykonane, oryginalne bloczki YTONG zapakowane w żółtą folię stanowią wraz z pięciokilogramową zaprawą łatwy do transportu zestaw. Wszystko to powoduje, że tworzenie elementów wnętrz i ich aranżacja staje się czystą przyjemnością.
Wygląd zewnętrzny budynku jest jedną z najważniejszych jego cech. Ale na ogólną, pozytywną bądź negatywną ocenę obiektu, wpływa przede wszystkim jego funkcjonalność i estetyka wnętrz. Warto o tym pamiętać planując jesienno-zimowe prace wykończeniowe.
Zapraszamy do obejrzenia filmu, jak można obudować wannę za pomocą cienkich bloczków z betonu komórkowego YTONG.
1 komentarz:
Ja ostatnio zapragnąłem mieć w swoim domu kolejną łazienkę. Z powodu oddalonych pionów kanalizacyjnych wykorzystałem przepompownię WC - https://www.dostudni.pl/przepompownie-wc,c54.html. Takie urządzenie świetnie nadaje się do takich celów i jest tańszą alternatywą dla kosztownych prac remontowych.
Prześlij komentarz